Adana Havalimanı – Ulaşım, Yol Tarifi Ve Otopark Ücretleri

Adana Havalimanı aynı zamanda Şakirpaşa Havalimanı olarak geçmektedir. Ayda ortalama 6 milyona yakın yolcuya hizmet vermektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin de 6. büyük havalimanıdır.

 Adana Havalimanı

 Adana Havalimanı ve bilinen diğer adıyla Şakirpaşa Havalimanı, 1937 yılında faaliyete geçmiştir. Yaklaşık 2105 metrekarelik bir dönüm üzerine inşa edilen Adana Havalimanı, yapılan faaliyetlerle hem uçak hem de apron kapasitesini genişletmiştir.

 Adana Havalimanı Ulaşım

 Adana Havalimanına ulaşım; özel araçlar, servisle ve toplu taşımayla yapılmaktadır.

Özel araçla ulaşım: Adana Havalimanına, Seyhan tabelaları takip edilerek, Adana’nın her yerinden ulaşım mümkündür. Adana şehir merkezi ile havalimanı arası yaklaşık 5 kilometredir.

Servisle ulaşım: Havaş ile Adana Havalimanına ulaşım mümkündür. Bunun için internet sayfasından Havaş hareket saatlerine ve hareket noktalarına bakılabilir. En son Havaş seferleri; 05:30 ile 17:45 saatleri arasında değişlik göstermektedir.

Toplu taşımayla ulaşım: Adana Havalimanına, otobüs ve dolmuşlarla ulaşım mümkündür. 135 numaralı otobüs ve merkezle havalimanı arasında sefer düzenleyen dolmuşlar bulunmaktadır.

Taksiyle ulaşım: Şehrin taksilerini kullanmak da bir diğer ulaşım şeklidir. Merkeze yakın konumda olanlar için oldukça kısa sürecek olan mesafe, merkez ilçelerden uzaklaştıkça farklılık gösterebilir.

Metroyla ulaşım: M1 metro hattı ile Adana Havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

 Adana Havalimanı Yol Tarifi

 Adana Havalimanı, Adana’nın merkez ilçelerinden olan Seyhan’ da bulunmaktadır. Bu sebeple şehrin her yerinden ulaşım ve yol tarifi için gerekli lokasyonları belirlemek oldukça kolaydır. Adana Havalimanına, tarifeli seferler sıklıkla düzenlenmektedir. Bunun dışında hususi olarak güzergâh bilgisine sahip olmak isteyenler için

Adana Havalimanı adresi; Barış Bulvarı, Şakirpaşa, Seyhan Adana olarak belirlenmiştir.

Batı ve kuzey tarafından gelenler; Tarsus Otoyolu aracılığı ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Adana Havalimanı, Adana Şehirlerarası Otobüs Terminaline yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu nokta referans alınarak yol tarifi edinilebilir.

Şakirpaşa Tren İstasyonu da Adana Havalimanına yakın bölgede konumlanmaktadır. Yine yol tarifi için bu güzergâh bilgisi de kullanılabilir.

Adana Ulu Camii, Adana Havalimanına 4,5 kilometre uzaklıkta bulunan, şehrin sembol yapılarından biridir. Bu ulaşım noktasına giden yol tarifleri havalimanına da götürmektedir.

Seyhan merkez ilçesinden Adana Havalimanına gitmek isteyenler için yaklaşık 10 ila 15 dakikalık bir yürüme mesafesi bulunmaktadır.

 Adana Havalimanı Otopark Ücretleri

 Adana Havalimanı, yoğun bir sirkülasyona sahip olması sebebiyle oldukça geniş bir otopark alanı bulunmaktadır. Bu otopark ücretleri, değişiklik göstermekle birlikte son tarifelere göre belirlenen fiyatlar şu şekildedir:

Otomobiller için; 25 TL ile 79 TL arasında bir ücret tarifesi bulunmaktadır.

Otobüs, kamyon, kamyonetler için ücretler; 36 TL ile 107 TL arasında seyretmektedir.

Motor ve motosikletler için ise; 12 TL ile 39 TL arasında değişen tarifeler bulunmaktadır.

 Bu tarifeler, araçların, havalimanında ne kadar kaldıklarına göre belirlenmektedir. Otopark ücretleri değişiklik gösterebilir. Bu sebeple kullanıcılar güncel fiyatlar için havalimanından bilgi almaktadırlar.

 Adana Havalimanı İletişim Bilgileri

 Adana Havalimanı için en çok aranan bilgilerin başında sefer saatleri gelmektedir. Bunun için, internet adresine girerek detaylı bilgi edinilebilir. Adana Havalimanı hakkında bilgi edinmek için kurumun iletişim numarası da bulunmaktadır. (0322) 435 03 80 numaralı telefon, Adana Havalimanı telefon numarasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir