Derslere Girmedi, ChatGPT ile Sınavdan Tam Not Aldı!

Bir üniversite öğrencisi, bu dönem neredeyse hiç bir derse girmediğini, sadece ChatGPt sayesinde birçok sınavdan yüksek puan aldığını sosyal medyada paylaştı. Detaylar haberde.

Ünlü Reddit platformunda geçtiğimiz haftalarda yaşadığı sıra dışı anısını kullanıcılarla paylaşan bir üniversite öğrencisi, ChatGPt sayesinde önemli bir sınavından 94 puan aldığını iddia etti.

“151N” kullanıcı isimli üniversite öğrencisi, 12 hafta boyunca takip edilmesi gereken bir dersi, ChatGPT üzerinden 3-4 saat içerisinde çalıştığını ve sınavından neredeyse tam not almayı başardığını söyledi.

Ünlü yapay zeka aracını aynı bir akademisyen olarak kullandığını söyleyen öğrenci, ders notlarını ChatGPT ile paylaştığını ve sohbet robotunun bu notları analiz edip kendisine sınavda çıkabilecek soruları sunduğunu açıkladı.

Sınavda çıkan çoğu sorunun ChatGPT’nin ön gördüğü konulardan geldiğini söyleyen anonim öğrenci, doğru ve net sorular sorulduğunda ünlü yapay zeka aracı ile çalışmanın özel ders almaktan farksız olduğunu belirtiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz sınavlarınıza çalışırken ChatGPT’den yardım alıyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir