26 Yaşında Olmasına Rağmen Hiç Regl Olmadığını Söyleyen Kadının Eşi Benzeri Görülmemiş Hikayesi

26 yıl boyunca regl olmadığını söyleyen kadının açıklamaları tüm bildiklerimizi unutturdu. Doktor kontrollerine rağmen regl olmadığını ve bebek sahibi olmak istediğini belirten kadının hikayesine gelin birlikte bakalım…

Sağlıklı her kadın, vücudu belli bir olgunluğa geldikten sonra her ay regl olmaya başlıyor.

Her bireyde bu süreç farklılık gösterse de Katie Young’ın anlattıkları daha önce hiç duymadığımız şekilde.

Gelin Katie Young’ın hikayesine birlikte bakalım…

Amerika’da dünyaya gelen 26 yaşındaki Katie Youn, TikTok hesabından yaptığı paylaşımda 26 yaşında olmasına rağmen hiç regl olmadığını açıkladı.

’26 yaşındayım ve hiç regl olmadım. Şimdi ne düşündüğünüzü biliyorum. Böyle bir şeyin yaşanmasının imkânı yok ancak yaşandı.’

Katie videoda regl olmamanın faydaları olduğunu ve çoğu zaman bunun kendisini rahatsız etmediğini itiraf etti.

‘Tatil sırasında regl olup olmadığım konusunda, ayın o döneminde beyaz giyip giymediğim konusunda endişelenmiyorum. Hiçbir zaman ağrılarım çok kötü olduğu için yapmam gereken bir şeyi ertelemedim.’ Ancak şu an Katie ve eşi bebek sahibi olmak istediği için yaşanan bu durumla ilgili endişeleri bulunuyor. Genç kadın, birkaç kez doktora gittiğini ancak hiçbir zaman sıra dışı bir şey bulamadıklarını açıkladı.

Ergenlik döneminde yoğun antremanlar yapan ve bu dönemde yeme bozukluğu olduğunu söyleyen Katie, bu iki faktörün regl görmemesine sebep olabileceğini belirtti.

‘O zamanlar regl olmamam o kadar da büyük bir sorun ya da tehlike işareti değildi çünkü doktorlar sadece vücudumda neredeyse hiç yağ olmadığını söylüyordu. Aynı zamanda, vücudumda hiç östrojenim olmadığı da belirtildi ancak o zamanlar yaşımdan dolayı endişelenmemem gerektiği söylendi.’ 

Katie; 22 yaşına gelene kadar doktorun, durumuyla ilgili olumsuz bir durum olduğunu kabul etmediğini açıkladı. Daha fazla tetkik yaptırmak ya da belki bir ultrasona girmek yerine, hormonlarını harekete geçirmek için doğum kontrol hapına başladığını belirtti.

Şu an 26 yaşında olan ve bir aile kurmak isteyen Katie, durumunun kontrolden çıktığını düşünüyor. Doğum kontrol ilacını bırakan Katie, yaşadığı sorunun sebebini öğrenmek istiyor.

‘Bunun benim hatam olduğunu ya da benim neden olduğum bir şey olduğunu hiç düşünmüyorum ancak bu soruları daha önce sormadığım için kendime kızıyorum. Altı ay önce hamile kalmak istiyordum ve körü körüne yarın adet görmeye başlayacağımı umuyordum. Açıkçası bu hiç gerçekleşmedi ve keşke bu soruları daha önce sorsaydım.’

Yorumlarda birçok kişi kendi deneyimlerini paylaştı ve birçoğu kendilerine kadın üreme sistemini etkileyen nadir bir doğumsal bozukluk olan Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser (MRKH) Sendromu teşhisi konulduğunu açıkladı. Ancak Katie başka bir videoda, tekrar ultrason yaptırdığını ve bu özel durumun artık ekarte edildiğini açıkladı.

Yapılan paylaşımı da sizin için şöyle bırakalım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir