AKM’de türkü dolu gece

Türk Halk Müziği’nin önemli isimlerinden Erdal ve Mercan Erzincan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sevenleriyle buluştu. Bağlamasını adeta konuşturan sazın üstadı Erdal Erzincan ve Mercan Erzincan sevgisi salonlara sığmayınca Atatürk Kültür Merkezi’nde ek salon açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından, Atatürk Kültür Merkezi’nde Türk Halk Müziği’nin sevilen isimlerinden Erdal Erzincan ve Mercan Erzincan Konseri düzenlendi. “‘Veysel’in İzinde’ adlı Aşık Veysel’i Anma Konserinde” Erdal & Mercan Erzincan’a, Şef Yiğit Aktı yönetimindeki İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcrâ Heyeti eşlik etti. Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda gerçekleşen konserde, sazın üstadı Erdal Erzincan bağlamasını adeta konuşturdu.

 

SALON DOLDU TAŞTI

AKM Aspendos salonu türkü sevenler tarafından tıklım tıklım doldu. Yoğunluk sebebiyle ek salon açıldı. Ücretsiz gerçekleştirilen konserde, Nurullah Harmankaya şefliğinde Türk Halk Müziği Çocuk Korosu, Dilara Şahin şefliğinde Türk Halk Müziği Gençlik Korosu ve Çalgı Grubu Şefi Oğuz Paksoy da sahne aldı. Konserin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Aras tarafından, Erdal Erzincan ve Mercan Erzincan’a çiçek ve plaket verildi. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek tarafından özel olarak hazırlatılan bağlamalar hediye edildi.

 

KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Aras, Türk Halk Müziğinin üstatlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “ Aşık Veysel, bugüne kadar gelen ozanlarımızın geldiği son nokta olmuştur. Sanatçılarımız onun eserlerini çok güzel seslendirdi. Biz 19 ilçemizde, Başkanımız Muhittin Böcek’in önderliğinde kültür ve sanat çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de değerli Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve diğer tüm sanatçılarla burada olmaktan onur duyuyorum. “ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir