Havza Belediyesi Muhtarlar Günü Programı Düzenledi

Havza Belediyesi tarafından 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla program düzenlendi.

İlçedeki özel bir tesiste düzenlen yemekte Kaymakam Mustafa Ayvat, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kurkmazlı, MHP İlçe Başkanı İbrahim Yüksel, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin, Türkiye Muhtarlar Derneği Havza Şube Başkanı Atilla Turguter, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlarla bir araya geldi.

Kaymakam Ayvat, muhtarların kamu ile vatandaş arasındaki en kısa köprü olduğunu belirterek, “Sizler hizmetlerin vatandaşlara ulaşmasında temel yapı taşlarısınız.” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Özdemir de muhtarlarını gününü kutlayarak, “Muhtarlık, ancak yapanların zorluklarını anlayacağı bir vazife. Yürütülen hizmetlerimizde bizlerin elimiz, ayağımızsınız. Tüm muhtarlarımıza vermiş oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ederim.” dedi.

Davetinden ötürü teşekkür eden Şahin, desteklerden ötürü Özdemir’e çiçek sundu.

Konuşmaların ardından ilçede 34 yılla ile en uzun süre muhtarlık yapan Yağcımahmut Mahallesi Muhtarı Şaban Bekdaş, İmaret Mahallesi Muhtarı Haşmet Sungurtekin, 32 yıldır muhtarlık yapan Değirmenüstü Mahallesi Muhtarı Metin Pehlivan ile ilçenin ilk ve tek kadın muhtarı Sevil Çelik’e plaket verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir