Oje lekesi nasıl çıkar! Ürünleri mahvetmeden zorlu lekelerden kurtulmak mümkün

Temizlik ürünlerinden bazıları güçlü olup halı ve koltuklardaki boyaların renk değiştirmesine neden olabilir. Temizleyicileri uygulamadan önce pamuklu çubuğu asetona veya kuru temizleme solventine batırın ve uygulamak istediğiniz ürünün gizli bir yerine sürün.

Çubuğa herhangi bir renk bulaşırsa veya halı kurudukça renk değiştirirse, profesyonel bir halı temizleyici çağırmanız gerekir. Ancak renk değişimi olmadıysa işleminize devam edebilirsiniz.

Eğer leke üzerinde aseton kullanmak istemiyorsanız elma sirkesinin de mucizesine başvurabilirsiniz elbette. Elma sirkesini şu şekilde kullanabilirsiniz; sirkeyi ojeli bölgeye döküp biraz bekleyin.

Kısa bir sürenin ardından ılık bir suyla yıkanmış mikrofiberli bir bezle bölgeyi yavaşça temizleyin. Tüm bu işlemin sonucunda ojenin dökülen yerden temizlendiğini göreceksiniz. Eğer ojeniz etek, gömlek, kazak ya da tişörtünüze sürüldüyse elma sirkesini bu ürünleriniz üzerinde de kullanabilirsiniz.

Oje genelde evinizin çeşitli bölgelerine dökülebilir ya da sürülebilir bu gibi durumlarda aseton ya da elma sirkesi kullanmamız gerektiğini öğrendik.

Peki ya ojeniz yanlışlıkla saçınıza sürülürse? Çok olası bu ihtimale karşı saçınıza sürülmüş ojeyi saç kreminizle çıkarabilirsiniz. Bunun için kreminizi oje sürülen bölgeye sürüp ılık suyla durulamanız yeterli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir