Son dakika: İsrail-Hamas savaşında son durum… 300 bin asker Gazze sınırında! İsrail’den ‘intikam’ saldırısı: Operasyonun mimarının ailesine bomba yağdırdılar

07:17

300 BİN ASKER GAZZE SINIRINDA

İsrail ordusunun sözcüsü Jonathan Conricus, Hamas’la savaş için Gazze Şeridi yakınlarında yaklaşık 300 bin askerin konuşlandırıldığını söyledi. Askerlerin hükümetten gelecek emri beklediğini de sözlerine ekleyen Conricus, İsrail ordusunun misyonunun ‘bu savaşın sonunda Hamas’ın İsrailli sivilleri tehdit edebilecek veya öldürebilecek herhangi bir askeri yeteneğe sahip olmayacağından emin olmak’ olduğunu söyledi.

07:00

İSRAİL’DEN ‘İNTİKAM’ SALDIRISI

İsrail’in Gazze’ye gece boyunca düzenlediği hava saldırıları kapsamında, Hamas askeri komutanı Muhammed Deif’in Han Yunus’taki Qizan ve Najjar mahallesindeki akrabalarının evini de vurduğu belirtiliyor. İsrail basınında yer alan haberlere göre, Aksa Tufanı’nın arkasındaki isim olan Deif’in babasının evini vuruldu. Bombardımanda Deif’in erkek kardeşi, oğlu ve erkek kardeşinin torununun öldürdüğü bildirildi. Lübnan haber ağı Al Mayadeen ise enkaz altında kalanların da olduğunu yazdı.

06:50

GAZZE’DEKİ YIKIM UYDU FOTOĞRAFLARINA YANSIDI

İsrail’in saldırıları sonucu Gazze’de yaşanan yıkım uydu fotoğraflarına yansıdı.

06:40

GAZZE’DE 260 BİNDEN FAZLA İNSAN YERİNDEN EDİLDİ

Birleşmiş Milletler, İsrail’in havadan, karadan ve denizden ağır bombardımanlarının Filistin yerleşim bölgesini vurmaya devam etmesi nedeniyle 260 binden fazla insanın Gazze Şeridi’ndeki evlerinden kaçmak zorunda kaldığını söyledi.

06:03

İSRAİL’DE ÖLÜ SAYISI 1200’E YÜKSELDİ

İsrail askeri sözcüsü, İsrail’deki ölü sayısının 1200’e yükseldiğini, 2.700’den fazla kişinin de yaralandığını doğruladı.

Canlı Anlatım Özeti

300 BİN ASKER GAZZE SINIRINDA
İSRAİL’DEN ‘İNTİKAM’ SALDIRISI
GAZZE’DEKİ YIKIM UYDU FOTOĞRAFLARINA YANSIDI
GAZZE’DE 260 BİNDEN FAZLA İNSAN YERİNDEN EDİLDİ
İSRAİL’DE ÖLÜ SAYISI 1200’E YÜKSELDİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir